DETROIT AMMO CO 5.56 NATO 55gr FMJ SUBSONIC Ammo
20 rds/box
DETROIT AMMO CO 5.56 NATO 55gr FMJ SUBSONIC Ammo
20 rds/box
| Weight | .515 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 2.75 × 1.5 in |
| Ammunition Quantity | Pack |
| Caliber | 5.56x45mm NATO |
| Casing | Brass |
| Number of Rounds | 20 |
| Purchase Limit | No Limits |
| Manufacturer | DETROIT AMMO CO |
| Grain | 55 |
| New? | Yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.